Eng | Рус | عربي

AFYONKARAHİSAR SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (AFSÜ) FAALİYETİNE BAŞLADI

     


18 Mayıs 2018’de resmi kuruluşu tamamlanarak Afyon Kocatepe Üniversitesi’nden ayrılan Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) faaliyetine başladı. Kurucu rektörlüğünü Prof. Dr. Mustafa Solak’ın üstlendiği yeni üniversitede, ilk gün AFSÜ Hastanesi’nde görev dağılımı yapıldı.

Sağlık bilimleri üzerine eğitim verecek şekilde planlanan Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde görev devir teslim töreninde kısa bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Mustafa Solak “Başta Prof. Dr Adem Aslan olmak üzere bütün arkadaşlarımız Afyon Kocatepe Üniversitesi bünyesinden çok başarılı hizmetler yaptı. Bundan böyle de Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde görev alan bu arkadaşlarımızın başarılarının, katlanarak devam edeceğine inancım tamdır.” dedi.

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde yeni görev dağılım şöyle:

AKÜ Tıp Fakültesi Dekanı ve AKÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Adem Aslan, AFSÜ Rektör Yardımcılığı ve Tıp Fakültesi Dekanı

AKÜ Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Dündar AFSÜ Rektör Yardımcısı ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı.

AKÜ Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Baş Müdür Doç. Dr. İbrahim Keleş, AFSÜ Hastanesi Başhekimi olarak atandı.
 
AFSÜ Hastanesi Başhekim Yardımcıları da şu isimlerden oluştu:
Doç. Dr. Haşmet Sarıcı
Doç. Dr. Ali Fuat Karataş
Doç. Dr. Mesut Köse
Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Eker
Dr. Öğr. Üyesi Serkan Gökaslan
Dr. Öğr. Üyesi Murat Çilekar
 
Daha önce AKÜ Rektör Danışmanı olarak çalışmalarını sürdüren Öğretim Görevlisi Aziz Bal, AFSÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü olarak atandı.